Porządek Mszy Św.
Dni powszednie 17.00
Okres wakacyjny
7.00 lub 17.00
Niedziele i święta
8:15, 10:00 , 12:00, 16:00
Okres wakacyjny
8.15, 11.00, 17.00
Sakrament pokuty:  
w czasie każdej Mszy św.

Ogłoszenia


3 Niedziela Wielkanocna - 14.04.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
3 Niedziela Wielkanocy 14.04.2024 r.


1. Dziś w trzecią niedzielę Wielkanocy w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny, będący przypomnieniem i zachętą do czytania i rozważania Pisma św.
2. Od dzisiejszego dnia Nasz Pan organista będzie ćwiczył pieśni z dziećmi przygotowującymi się do I komunii św. Zapraszamy rodziców z dziećmi na Mszę św. o godz. 12.00. Przychodzimy na godz. 11.45.
3. 27 kwietnia 2024 roku o godz. 10.00 rozmowa z dziećmi i rodzicami przed I komunią św. Na rozmowę przynosimy zeszyty z zaliczeniami modlitw oraz indeksy uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach. Pani katechetka przygotuje pytania i przekaże dzieciom aby się przygotowały do spotkania.
4. Dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych po Mszy o godz. 12.00 w domu parafialnym.


PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:

• Każdy człowiek szukający prawdy o dobru i złu słyszy głos Boga- Sumienie głos Boga,
• Sakrament pokuty może być dużym wsparciem w wychowaniu dziecka- Dziecko idzie do spowiedzi,
• Lepiej ewangelizować niż moralizować,
• Ludzie sumienia artykuł ks. red. Henryka Zielińskiego

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 13 Apr 2024, 15: 44

2 Niedziela Wielkanocna (Niedziela Miłosierdzia) - 07.04.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 7.04.2024 r.


1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Msze święte o godz. 7.00, 16.00 i 17.00.
3. Dzisiaj w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. A po Mszy Św. procesja Eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
4. Dzisiaj w niedzielę o godz. 15. 00 w kościele nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Caritas naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej.
6. Przypominamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych, iż Msza Święta o godz. 12.00 jest obowiązkowa.
7. We wtorek spotkanie bractwa adoracyjnego po Mszy św. o godz. 17.00. zapraszamy chętnych – katecheza na temat modlitwy.
8. Za tydzień spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych po Mszy o godz. 12.00,PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:

• Natura miłosierdzia- Czym jest miłosierdzie?
• Zmiany w radach parafialnych – dekret księdza Biskupa naszej diecezji,
• Jak się uczyć i nauczyć- trzeba zdobyć wiedzę bo to ona jest podstawą myślenia krytycznego,
• Walka o szczęście – ten kto podejmuje radykalną walkę z grzechem odkrywa istotę i radykalizm Bożego miłosierdzia


Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 06 Apr 2024, 22: 26

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 31.03.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 31.03.2024 r.

1. Niech święta Paschalne umacniają naszą wiarę, nadzieję i jednoczą w miłości. Życzymy zdrowych i radosnych świąt.
2. Dziękujemy ministrantom i lektorom, ks. Pawłowi, za czynny udział w Uroczystości Triduum Paschalnego i Procesji Rezurekcyjnej; Panu Organiście i Panu Kościelnemu; Bractwu adoracyjnemu, Rodzinom Szensztackim,, Scholi z Panią Bożeną; Strażackiej Orkiestrze, Bielankom, Kołom Różańcowym i całej asyście. Dziękujemy Druhnom i Druhom ze wszystkich jednostek strażackich naszej Parafii; panu Dariuszowi Tężyńskiemu za nagłośnienie procesji, policji.
3. Świętowanie tajemnic Paschalnych nie byłoby możliwe bez dekoracji Grobu i Ołtarza Adoracji tzw. Ciemnicy. Głównym architektem i zarazem wykonawcą Grobu i Ciemnicy jest Pan Jacek Gadomski. Panu Jackowi, Jerzemu i Dariuszowi serdeczne Bóg zapłać za profesjonalnie wykonane dekoracje Wielkanocne. Grób nawiązuje do wydarzeń paschalnych. To w każdym człowieku z powodu braku pokoju cierpi i umiera Chrystus. Gdy ludzie tracą z oczu Boga i chcą Go usunąć z życia. W ich życiu króluje śmierć i grób. Krzyż prowadzi do zwycięstwa i życia, ale by go przyjąć potrzeba pokory i postawy służby wobec Boga i ludzi. Bardzo dziękujemy Panu Stanisławowi Paderewskiemu z Ryni, który od wielu lat w Wielką Sobotę wozi księdza do większości wiosek naszej parafii na poświęcenie pokarmów wielkanocnych. Serdeczne Bóg zapłać.
4. Dziękujemy za kwiaty, które są darem was wszystkich, są one wyrazem troski i wiary.
5. Msze św. dzisiaj po rezurekcji są o godz. 10: 00, 12: 00, 16:00. Jutro według porządku niedzielnego.
6. Za tydzień w niedzielę Miłosierdzia O godz. 12.00 poświecimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
7. 8 kwietnia w najbliższą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15. 00 w kościele nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
8. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
9. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego taca przeznaczona jest na Caritas naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej.


PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:
• Zmartwychwstanie rodzi nadzieję,
• Pascha i jej duchowy sens,
• Jak powinna wyglądać modlitwa w praktyce?
• Dawanie świadectwa innym kosztuje.
Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 30 Mar 2024, 15: 12

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 24.03.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA 24.03.2024r


1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej. Szczególne podziękowanie należy się Panu Darkowi za nagłośnienie, strażakom, policji, Panu Organiście, Panu Andrzejowi, Panu Kościelnemu, ministrantom i lektorom. Oraz wszystkim, którzy przygotowali piękne stacje Drogi Krzyżowej. Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę.
2. W tym tygodniu spowiadać będziemy w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00. W Środę od godz. 16.15 do godz. 17.30. Nie będzie Spowiedzi w Wielki Czwartek, Piątek Sobotę i Niedzielę Wielkanocną.
3. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza Święta w Czwartek o godz. 18.00. W Wielki Piątek nie ma Mszy Świętej. Natomiast tradycyjne jest sprawowana liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Piątek ofiary składane na tacę są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielką Sobotę liturgia o godz. 18.00. Przynosimy na liturgię Świece zabezpieczone przed rozlaniem wosku.
4. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Zachęcamy przedłużenie postu na Wielką Sobotę.
5. W Wielki Czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie trwała do godz. 22.00, W Wielki Piątek adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy, po liturgii Męki Pańskiej adoracja w Grobie Pańskim do 22.00 Natomiast w Wielką Sobotę adoracja przy Grobie cały dzień i całą noc. Do adoracji zapraszamy wszystkich – Bractwo adoracyjne, Koła różańcowe, Rodziny Szensztackie, Ministrantów, Lektorów, Bielanki, Scholę, , Oazę i Strażaków wszystkich jednostek naszej parafii.
6. Msza Rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00, po rezurekcji kolejna Msza Święta o godz. 10.00, 12.00, 16.00.
7. Poświęcenie pokarmów w Kościele w wielką Sobotę od godz. 8-10 i od godz. 12 do 13. Na wioskach od godz. 8.00. W Wielką Sobotę można zaopatrzyć się w wodę świeconą.

PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:
• Jak chlubić się krzyżem,
• Znaczenie Triduum paschalnego,
• Zaproszeni do adoracji- Jak się modlić,
• Na pomoc kobietom – Jak wesprzeć kobietę.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 23 Mar 2024, 18: 47

V Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024 r.

1. Droga krzyżowa ulicami Parafii Dobre odbędzie się 22 marca w piątek ok. godz. 17.30 (po mszy o 17:00). Wyruszymy z Kościoła ul. Laszki, ul Poniatowskiego, ul Targową do końca i wrócimy z powrotem do kościoła tą samą drogą. Zapraszamy wszystkich do udziału, szczególnie wszystkie grupy parafialne, dzieci do I komunii świętej i rocznicy, a także szczególnie młodzież kl. VII i VIII, z katechetkami, ministrantów i lektorów, bielanki, grupę Oazową, chór dziecięcy z P. Bożeną. OSP z naszej parafii, Bractwo Adoracyjne, Koła żywego Różańca, Rodziny Szensztackie. Msze Święte o 16:30 i 17:00.Tego dnia nie ma Adoracji N.S, kancelaria tego dnia będzie nieczynna.
2. Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie: „Najładniejsza Palma Wielkanocna”. Zgłoszenia przyjmowane są przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dobrem do 18 marca 2024 r.
3. W sobotę spotkanie dla ministrantów o godz. 10.30.
4. W sobotę 23.03 br. spotkanie dla bielanek w Domu parafialnym. O godz. 12.00 z Panią Hanną i Elżbietą naszymi katechetkami.
5. Dzisiaj Rada Rodziców i GOK zapraszają na kiermasz wielkanocny o godz. 13.30 do Hali sportowej ul Szkolna 3.
6. Bardzo dziękuję za złożone ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego oraz ołtarza adoracji zwanego Ciemnicą a także na Seminarium Duchowne. Prosimy także o jajka na Seminarium. Bóg zapłać wszystkim parafianom za złożone ofiary.
7. W Środę 20 marca 2024 od godz. 9.00 odwiedzimy chorych przed świętami. Zapisy przyjmujemy po Mszach św.
PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:

• Męski czyli jaki ? męski to odpowiedzialny,
• Jak naśladować św. Józefa – Czeladnicy św. Józefa,
• Misja Kościoła jest budowanie tożsamości człowieka ukierunkowanej na Jego dobro i rozwój,
• Kiedy źle pościmy – Mroki Wielkiego Postu.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 16 Mar 2024, 19: 25

<< Wstecz 1 2 3 4 Dalej >>

Powered by CuteNews


Strona główna