Porządek Mszy Św.
Dni powszednie 17.00
Okres wakacyjny
7.00 lub 17.00
Niedziele i święta
8:15, 10:00 , 12:00, 16:00
Okres wakacyjny
8.15, 11.00, 17.00
Sakrament pokuty:  
w czasie każdej Mszy św.

Ogłoszenia


11 Niedziela Zwykła -18 czerwca 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2023r


1. W sobotę 24.06. br. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które są sprawowane po Mszy Świętej Niedzielnej o godz. 16.00 w dniu powszednim po Mszy Świętej o godz. 17.00.
2. 24.06.2015 w sobotę zapraszamy Ministrantów, Lektorów, Bielanki na wieczorne ognisko o godz. 19.00.
3. 23.06.2023 roku w piątek o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę Świętą -dzieci, młodzież i kl 8, rodziców nauczycieli, dyrekcje szkół z Dobrego i Dropia, na zakończenie roku szkolnego. Spowiedź dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego będzie w czwartek (22.06.2023r) od g. 16:00. oraz w piątek od godz. 7.30 .
4. Spotkanie z Bractwem Adoracyjnym po Mszy Św. o godz. 17.00. Wtorek 20.06.2023.
5. Dzisiaj zbiórka do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:
• Co wolno proboszczowi?
• Parafia to wspólne dobro,
• Skąd się bierze autyzm?
• Kiedy ksiądz może omówić pogrzebu i komu?

ZAPOWIEDZI : - W związek małżeński mają zamiar wstąpić:

• Robert Stanisław Czerka kawaler z parafii ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mszannie i Magdalena Pietrzyk panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

Polecamy ich modlitwie wspólnoty parafialnej.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 17 Jun 2023, 22: 19

10 Niedziela zwykła 11.06.2023 r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06.2023 r


1. Bardzo dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do przeżycia Bożego Ciała i Procesji do czterech Ołtarzy. Bardzo dziękuję Budowniczym ołtarzy i wam wszystkim za udział w tej Uroczystości.
2. W czerwcu Nabożeństwo czerwcowe po Mszy Świętej o godz. 17.00 w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału w Oktawie Bożego Ciała na Nabożeństwach z Procesją Eucharystyczną. /Szczególnie ministrantów i bielanki/.
3. Od piątku 09 czerwca zapisujemy intencje mszalne w kancelarii na rok 2024./intencje jubileuszowe/.
4. Dzisiaj w Niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 12.00.
5. 13 czerwca we wtorek o godz.18.00 spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Rzymu. Obecność obowiązkowa.
6. W czwartek 15 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała Msza św. godz. 17.00; po procesji błogosławieństwo wianków z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.
7. W piątek 16 Czerwca 2023 r Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusowemu podczas nabożeństwa czerwcowego. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne. Główna Msza Święta godz. 17.00
8. Dzisiaj zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Serdeczne Bóg Zapłać.
9. Za tydzień zbiórka do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce.
10. W sobotę spotkanie z ministrantami o godz. 11.00

PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:
• Co wpływa na płodność rozmowa z ginekologiem dr. Tadeuszem Wasilewskim,
• Pragnienie rodzicielstwa łączy się z przekazaniem dziecku swoich wartości, a także pasji i nazwiska,
• Seminarium zaprasza- rozmowa z rektorem Seminarium Duchownego naszej Diecezji,
• Dobry Pasterz i nasze życie – pisze ks. prof. Jan Sochoń


Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 10 Jun 2023, 18: 11

Niedziela Trójcy Świętej 04.06.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIETEJ 04.06.2023 r.

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej.
2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które są sprawowane po Mszy Świętej Niedzielnej o godz. 16.00 w dniu powszednim po Mszy Świętej o godz. 17.00.
3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci klas IV przystąpią do Komunii Świętej. Jest to pierwsza rocznica Komunii Świętej Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i ich rodzicach. Rozpoczynamy biały tydzień dla dzieci rocznicowych od poniedziałku do środy włącznie. Zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo czerwcowe na godz. 17.00. dzieci wraz z rodzicami.
4. 08 czerwca 2023 roku w czwartek Uroczystość Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 8.15, następnie o godz. 10.00, po której wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami Dobrego do czterech ołtarzy. Procesja wyruszy z kościoła, ulicą Rynek do pierwszego ołtarza po prawej stronie /Ołtarz wybudują rodzice dzieci, które przygotowują się do sakramentu Bierzmowania/. Następnie przejdziemy ulicą Kilińskiego do ul Szkolnej. Tam dojdziemy do drugiego ołtarza na końcu ul Szkolnej/ Prosimy mieszkańców ul szkolnej o wybudowanie ołtarza/. Następnie ul. Zycha dojdziemy do szkoły /tam ołtarz wzniosą rodzice wraz z dziećmi komunijnymi/ później ul Kilińskiego dojdziemy do Rynku do czwartego ołtarza przy piekarni u P. Gromuskich-Kosińskich. / Ołtarz wykonują P. Gromulscy/. Prosimy mieszkańców wymienionych ulic o włączenie się w budowę ołtarzy. Serdeczne Bóg Zapłać. Przy czwartym ołtarzu /przy piekarni/ zostanie wygłoszone Słowo Boże. Tam zakończymy uroczystą procesję błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Pamiętajmy o dekoracji ulic, domów, okien, balkonów. Ostatnia Msza Święta w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 16.00 oraz Nabożeństwo Czerwcowe. Liczymy na obecność na Mszy Świętej i procesji wszystkich jednostek strażackich, orkiestry, , scholii, bielanek, dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych, ministrantów, lektorów, koła żywego różańca, koło gospodyń wiejskich, bractwa adoracyjnego, grupy oazowej, rodzin szensztackich, wszystkich grup parafialnych.
5. Zachęcamy do udziału w oktawie Bożego Ciała na Nabożeństwach z Procesją Eucharystyczną.
6. Za tydzień zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
7. W najbliższy piątek ks. Bp R. Kamiński udziela dyspensy, można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne. W zamian można czynić inne czyny pokutne, modlitwa bądź jałmużna.
8. W środę spotkanie z bielankami o godz. 18.00. Zachęcamy dziewczynki po rocznicy i pierwszej komunii św. do służby jako bielanki.
9. Po Bożym Ciele jest już księga intencji na rok 2024. W pierwszym tygodniu zapisy na Msze św. Jubileuszowe i Ślubne. Zapisy tylko w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do zapisywania jubileuszy ślubnych.
10. Spotkanie z ministrantami i lektorami w najbliższą sobotę o godz. 12.00.

PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:

• Skąd się biorą księża?
• Najświętszy Sakrament to nie opłatek,
• Jak tanio podróżować, czyli jak planować wakacje?
• Polski dom w Jerozolimie, komu służy?

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 03 Jun 2023, 18: 50

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023 r.


1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy.
2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe i Czerwcowe, które są sprawowane po Mszy Świętej Niedzielnej o godz. 16.00 w dniu powszednim po Mszy Świętej o godz. 17.00.
3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci klas III po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i ich rodzicach. Rozpoczynamy biały tydzień od poniedziałku do piątku włącznie. Zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo majowe i czerwcowe na godz. 17.00. dzieci wraz z rodzicami.
4. We wtorek 30.05 br. wyjazd wraz z Panią Katechetką i ks. Proboszczem do Niepokalanowa. Dzieci zabierają ze sobą stroje komunijne. Wyjazd o godz. 8.00 z przy kościele. Zbiórka o godz. 7.45.
5. Serdeczne podziękowania dla Pani Elżbiety i Pani Krystyny za piękne przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości I Komunii świętej. Podziękowania dla rodziców i dzieci za dar ołtarza Za piękne posprzątanie terenu i udekorowanie Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
6. Rocznica I Komunii Świętej w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 04 czerwca o godz. 10.00. Próba dla dzieci w czwartek 01 czerwca po nabożeństwie czerwcowym. Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do rocznicy w pierwszy piątek miesiąca 02 czerwca 2023 od godz. 16.00.
7. 08 czerwca 2023 roku w czwartek Uroczystość Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. Procesja wyruszy z kościoła, ulicą Rynek do pierwszego ołtarza po prawej stronie /Ołtarz wybudują rodzice dzieci, które przygotowują się do sakramentu Bierzmowania/. Następnie przejdziemy ulicą Kilińskiego do ul Szkolnej. Tam dojdziemy do drugiego ołtarza na końcu ul Szkolnej/ Prosimy mieszkańców ul szkolnej o wybudowanie ołtarza/. Następnie ul. Zycha dojdziemy do szkoły /tam ołtarz wzniosą rodzice wraz z dziećmi komunijnymi/ następnie ul Kilińskiego dojdziemy do Rynku do czwartego ołtarza przy piekarni u P. Gromuskich-Kosińskich. / Ołtarz wykonują P. Gromulscy/Prosimy mieszkańców wymienionych ulic o włączenie się w budowę ołtarzy. Serdeczne Bóg Zapłać.
8. Spotkanie organizacyjne w spawie budowy ołtarzy jutro w poniedziałek o godz.18.00 w domu parafialnym serdecznie zapraszamy
9. 03 czerwca br. po Mszy świętej i nabożeństwie czerwcowym spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami w Kościele.
10. Zapraszamy na spotkanie Bractwa Adoracyjnego, które odbędzie się 30 maja br. po Mszy świętej o 17:00
11. W sobotę spotkanie z ministrantami o godz. 12.00.
ZA TYDZIEŃ W NIEDZIELĘ RÓŻANIEC O GODZ. 11.20 POPROWADZI KOŁO RÓŻAŃCOWE Z DOBREGO SERDECZNIE ZAPRASZAMY


PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:

• Jak mówi Duch do Kościoła pisze ks. Bp Jacek Grzybowski,
• Nie ma kompromisu ze złem- nie wolno zgadzać się na zło w naszym życiu,
• Nowi Diakoni w naszej diecezji
• Jaka jest Twoja wiara – wiara dzieci


Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 27 May 2023, 18: 29

VII NIEDZIELA WIELKANOCY- WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 21.05.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VII NIEDZIELA WIELKANOCY- WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 21.05.2023 r.


1. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które są sprawowane po Mszy Świętej Niedzielnej o godz. 16.00 w dniu powszednim po Mszy Świętej o godz. 17.00.
3. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 28 Maja o godz. 10.00.
4. 26 maja, w piątek, przed niedzielą Zesłania Ducha Świętego próba dzieci komunijnych z katechetkami i rodzicami. W tym dniu nie będzie wieczornej adoracji. Przepraszamy. W sobotę 27 maja od godz. 10.00 spowiedź święta dzieci pierwszokomunijnych. Także w piątek 26 maja sprzątanie i dekorowanie kościoła od godz. 9.00. Zapraszamy rodziców do sprzątania świątyni.
5. Prosimy aby osoby nie zainteresowane I Komunią Św. wybierały inne godziny Mszy Św.
6. Rocznica I Komunii Świętej 04 czerwca o godz. 10.00. Próba dla dzieci w czwartek 01 czerwca po nabożeństwie czerwcowym. Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do rocznicy w pierwszy piątek miesiąca 02 czerwca 2023 od godz. 16.00.
7. W sobotę spotkanie z ministrantami o godz. 12.00.


PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:

• Jak być mamą – Jak postępować z dziećmi ale także i z mężem,
• Zawierzenie Matce Bożej jest pomocą w drodze do wiary,
• Czym jest Dzień Pański? I Dlaczego nie szabat?
• Fenomen św. Rity.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 20 May 2023, 15: 13

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej >>

Powered by CuteNews


Strona główna